Empero Fırın Arızaları ve Çözümleri

12 Ara by empero

Empero Fırın Arızaları ve Çözümleri

Empero Fırın Arızaları ve Çözümleri; genellikle servisimize gelen arızalar aşağıda belirtilmiştir. Arızaların çözümlerini de açıklayacağız.

Empero Fırınları Nelerdir ?

 • Pizza Fırınları
 • Pasta Börek Fırınları
 • Pide Fırınları
 • Lahmacun Fırınları
 • Döner Tabanlı Fırınlar
 • Konveksiyonel Fırınlar
 • Mayalandırma Kabinleri
 • Patisserie Fırınlar
 • Kombi Fırınlar
 • Hibrid Profesyonel Barbekü Izgara
 • Elektrikli ve Gazlı Fırınlar

Empero Fırın Arızaları ve Çözümleri

Empero Fırın Arızaları hakkında detaylar;

 1. Fırın termostat arızası
 2. Fırın rezistans arızası
 3. Fırın Ekran Röle Kartı arızası
 4. Fırın iç kart arızası
 5. Fırın Fan Motoru arızası
 6. Fırın ateşleme grubu arızası
 7. Fırın kablo tesisatı arızası
 8. Fırın Termokupl arızası
 9. Fırın switch arızası
 10. Fırın Motor arızası
 11. Sigorta arızası
 12. Selenoid valf arızası

Empero Fırın Çözümleri

Empero Fırın Çözümleri yukarı da ki listeye karşılık olarak sıralanmıştır.

 1. Termostat arızası var ise yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.
 2. Elektriklerin gidip gelmesi sonucu yüksek akımdan dolayı rezistanslar patlamış olabilir veya kullanım ömrü dolmuştur, değişmesi gerekmektedir.
 3. Fırın ekran röle arızaları genellikle fırını kullanan kişilerin fırını suyla yıkama sonucu ortaya çıkmasından oluşmaktadır.Teknik servis tarafından suyla temas ettiği tespit edilir ise garantili olsa dahi garantiye girmez.
 4. Fırın iç kart arızaları da yüksek akımdan arıza verebilmektedir. Teknik servisin kontrolü sonrası onarımı veya değişimi gerekebilir.
 5. Fan motoru arızaları çok sık karşılaşılan bir arıza değildir. Uzun yıllar boyunca cihaz kullanıldı ise artık değişmesinin vakti gelmiştir.
 6. Ateşleme grubu fırının yanmasını (ısınmasını) sağlayan kısımdır. Arızalı kısım burası ise mutlak suretle parçanın yenisi ile değişmesi gerekir.
 7. Kablo tesisatları genel olarak eskidiğinden dolayı veya su yediğinden dolayı yıpranmış olabilir. Elektrik gidip gelmesi sonucu yüksek akımdan dolayı (kısmi) yanmış olabilir. Böyle bir durum var ise yanan ve işlev göstermeyen kablolar yenisi ile değiştirilir.
 8. Termokupl en sık kullanılan sıcaklık ölçüm sensörlerinden bir tanesidir. Bu parçanın arızalanması durumunda mutlaka yenisi takılmalıdır.
 9. Fırın switch arızaları kapağı sert kapatma gibi nedenlerden oluşmaktadır. Kapak tam kapanmadığı takdirde fırın çalışmayacaktır.
 10. Fırın motor arızaları yüksek akım yada kullanım ömrünün dolmasından dolayı çıkmaktadır. Motor revizyonu yapılabiliyor ise revizyonu yapılır. Yapılamayacak kadar kötü durumda ise orijinal fırın motoru takılmalıdır.
 11. Sigortalar yüksek akımdan kaynaklı bozulabilmektedir. Sigortaların tamiri mümkün değildir. Orijinal sigorta takılmalıdır.
 12. Hava, gaz, yağ, su ya da buhar gibi akışkanlar için kullanılagelen selenoid valf, elektriksel sinyalle açılıp kapanan bir vana olarak kullanılabilmektedir. Selenoid valf arızalası var ise yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Yukarıda Empero Fırın Arızaları ve Çözümleri anlattık. Fırın arızalarından anlamıyorsanız fırına müdahale etmeyin. Yapacağınız yanlış bir işlem fırını kullanılmaz hale getirebilir. Fırın arızası var ise bizlere Empero fırın servisi 0216 527 88 16 – 0551 193 86 36 numaralardan ulaşabilirsiniz. Empero yetkili servis hizmeti için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir